15. januára 2012
V zovretí gorily
2 komentáre:
Pravidlá diskusie v PriestorNete
1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.
Tak veru, poézia si vyžaduje atmosféru, pokiaľ možno intímnu. Zavrhli sme kolektivizmus, ale k poetickej intimite sme nedospeli, ostali sme trčať niekde medzi tým :)
OdpovedaťOdstrániťA druhá otázka - ekonómovia ako takí zanikli (možno nikdy neexistovali), alebo sa pretransformovali na majiteľov firiem, korporátnych manažérov, kapitalistov, bankárov a špekulantov.
Ako sa úloha štátu minimalizuje na stráženie a garantovanie akéhosi sociálneho zmieru, tak sa ekonomika presúva do firiem s dosahom podľa veľkosti kapitálu, bez ohľadu na hranice a so záujmami predovšetkým firemnými a korporátnymi.
Ekonomika celku (štátu) je preto náhodná, riadi ju v podstate "neviditeľná ruka trhu".
:)
W abt, ďakujem za komentár. Keď som si ho prečítal, napadlo mi, že možno práve v časoch kolektivizmu ľudia viac potrebovali vyhľadávať intímnu atmosféru s poéziou.
Odstrániť