ZÁPISNÍK (27–28/2022)
Loď sa nebezpečne blíži k skalnému útesu,
pozornosť cestujúcich je však zameraná na spor medzi členmi posádky. Ľudia
zodpovední za chod plavidla sú rozvadení, kapitán neschopný, rovnako jeho
zástupca, kormidelník akoby pod vplyvom narkotík, navigátor už dávno stratil
orientáciu...
Tak nejako to vyzerá s naším milým Slovenskom, ak ho prirovnáme k bárke na rozbúrenom mori. Rozbúreným morom sú zložité a nepokojné geopolitické pomery.
Bárka by potrebovala múdrych, čestných
a odvážnych námorníkov, schopných zachrániť situáciu, ale niet ich,
nehlásia sa, zato sa na kapitánsky mostík tlačia kadejakí sociopati
a psychopati a vykrikujú čosi o boji proti mafii a korupcii
a o jednotnom postupe v rámci flotily.
A búrka silnie, vietor ženie loďku s názvom
Slovensko na skaliská.
Ján Maršálek
::
Predchádzajúci: ZÁPISNÍK (26/2022)
::
Vážený čitateľ,
ak chcete získať publikácie z našej edície,
ako aj exkluzívne informácie o našom portáli,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
PriestorNet – niečo navyše!
Vďaka za priliehavé prirovnanie, je to obraz skutočnosti. Napriek tomu aby sme sa správali zodpovedne a veci menili k lepšiemu, takmer všetci tento stav vytvárajú a podporujú. Akoby sa ani nedal zmeniť. Pripadá mi to ako v biblickom Babylone. Lenže mám dojem, že je to Apokalypsa. Akoby ani neboli autority, ktoré by pravdivo súčasnú skutočnosť dokázali pomenovať. Z cirkevných aktivít nám zostalo skutočne len vyberanie peňazí na pochybné zbierky. A naša Slovenská situácia smeruje k zániku nielen štátnosti ale aj národa. Zrejme scenár najbližšej budúcnosti je koniec súčasnej vlády, ktorú pred jej vznikom podporili mnohí vraj aby bolo menej korupcie, a nástup tvrdého diktátu liberálov. Stačí si pozrieť preferencie liberálnych strán + KDH a je to vlastne len hra o čas či voľby budú na jeseň, na jar, alebo až budúcu jeseň. Ale život jednoduchého Slováka sa skomplikuje znova. A nikto nehovorí o potrebe morálnej očisty a zachovania morálky. Práve rozlične morálne pochybní ľudia sa ujímajú iniciatív a funkcií. Čudné je aj to, že práve "kresťania" ich podporujú a pomáhajú im v rozklade spoločnosti. Ľudovít
OdpovedaťOdstrániťĽudovít, ďakujem za ohlas. Na vec sa dá pozrieť z viacerých hľadísk, jedným z nich je zástoj kresťanskej politiky, resp. politikov v našom národe či štáte a s tým súvisiace rozhodnutia kresťanov vo voľbách. Myslím, že ešte vždy je u nás dosť takých, ktorí by radi dali hlas autentickej a v istom zmysle radikálnej (zásadovej) kresťanskej strane, ale akosi chýba odvaha odpútať sa od tzv. verejnej mienky a ísť vlastnou cestou.
Odstrániť